nonprescription orlistat ŚWIAT NALEŻY DO CIEBIE

W 2016 roku warszawski pejzaż zyskał nowy charakterystyczny punkt na planie miasta – najwyższy biurowiec w Polsce – Warsaw Spire. Najdroższa inwestycja nieruchomościowa w kraju jest symbolem świata korporacji, biznesu, pieniądza. Znajdująca się u podnóża wieżowca galeria Art Walk utworzona przez tego samego inwestora ma być przestrzenią niezależną, pozbawioną wpływu korporacjonizmu, refleksyjną, ma pełnić rolę edukacyjną, ma być oknem na świat sztuki dla wszystkich bez wyjątku.

– Czy warto spełnić to zadanie?

– Tak

– Czemu?

– Gdyż nie ma drugiego takiego miejsca w pobliżu, a to oznacza, że myśli jakie pojawiają się w tej przestrzeni mają szansę zboczyć z utartej ścieżki.

I najlepiej gdyby zboczyły raz a dobrze, by uświadomić wszystkim obecnym, że świat, w którym żyjemy dziś, nie jest nam dany na zawsze w tej postaci. Za tą jedną myślą może iść wiele innych. Nawet i taka, że świat należy do nas samych, ten sam świat którego przyszłość możemy przewidywać, ale którego partnerstwa czy tez dobrodziejstwa nie możemy uznawać za pewnik.

Najlepsza reklama to taka, z której sloganem chcemy się utożsamić. Przebojowe hasło linii lotniczych staje się symbolem wielkiego ludzkiego dramatu. Używamy go jako dewizy na życie nawet o tym nie myśląc. Co stanie się, gdy zostanie w pierwszej kolejności pomyślane?

Jakub Słomkowski

http://sandsfoot.com/contact/embed/ Koordynacja:
Karolina Wlazło-Malinowska

Artyści:
Karol Kisiel, Arek Pasożyt, Andrzej Jobczyk, Marek Dakowski, Jakub Jasiukiewicz, Łukasz Kwietniewski, Jakub Słomkowski, Radicalzz: Joanna Skorupska, Marta Frączek

Osoby zaproszone do współpracy:
Katarzyna Rysiak, Iza Szostak, Tomasz Pakowski, Daniel Truszkowski, Dana Chmielewska, Agnieszka Sprawka, Marcin Ślusarczyk, Zofia Turkot, Marek Kucharski, Michał Rytel-Przełomiec, Magda Graff, Konrad Zientara, Igor Wójcik, Karolina Karwan, Szymon Szulc, Katarzyna Owczarz

Muzyka:
Jakub Słomkowski (współpraca: Rafał Smoliński, Karolina Ogrodowska, Gilberto Bautista Ortiz, Marcin Fijałkowski, Jakub Dykiert)

Opracowanie graficzne:
Bakcyl Studio

Tłumaczenie:
Magdalena Dębowska

Partnerzy:
Samsung, Calypso, O.K.O film, WIML

Patronat medialny:
TVP Kultura

ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA WYSTAWY


AUTOR
Jakub Słomkowski

Praca dźwiękowa. Tak zwana Pompa. Inspirowany muzyką filmową utwór będący oddzielnym bohaterem wystawy. Tło muzyczne dla wszystkich pokazanych w galerii Art Walk prac. Utwór kontrastuje w założeniu z charakterem prac wizualnych. Pełni rolę abstrakcyjnego przewodnika tworząc nową realność.

 

Odsłuchaj

PAUSA


AUTOR
Jakub Słomkowski

PRACA
Kliknij i zobacz

video, animacja/ video, animation

Praca video wraz z instalacją przedstawiająca ideę programu, który jest skierowany do pracowników firm. W teorii klient programu PAUSA może korzystać ze specjalnie przygotowanych sypialni dla pracowników. Jego piętnastominutowe sny są programowane jako podróże w kosmos.

FRESH TARGETS


AUTOR
Andrzej Jobczyk

animacja 2d/ animation 2d

Fresh Targets – Animacja 2d. Wygłodniałe statystyki potrzebują wciąż nowych celów. Surrealistyczna wizja rozwoju firmy.

URLOOP


AUTOR
Jakub Słomkowski

PRACA:
Kliknij i zobacz


kostiumy, el wire/ costumes, el wire

Praca dwupłaszczyznowa. Urloop to fikcyjna firma, której zadaniem jest relaksowanie pracowników korporacji w miejscu pracy.

A. Realizacja w przestrzeni biurowej Warsaw Spire przy współpracy z osobami zawodowo zajmującymi się pracą z ciałem. W ramach tego działania zostanie przeprowadzony szereg masaży, zajęć ruchowych, zajęć ze świadomości ciała oraz performance ASAP – AS SLOW AS POSSIBLE.

B. Praca video w luźny sposób nawiązująca do stylistyki TV Marketu. Przy realizowaniu video zależało mi na stworzeniu atmosfery kiczu kontrastującej z realnym działaniem jakie towarzyszyć będzie przez trzy miesiące trwania wystawy.

OFERTA SPRZEDAŻY


AUTOR
Jakub Słomkowski

instalacja/ installation

Oferta sprzedaży domu Montecito, który był domem Tony’ego Montany w filmie „Człowiek z blizną”.

CIŚNIENIE
autor: Andrzej Jobczyk

PRACA:
Kliknij i zobacz


animacja 2d/ animation 2d

Ciśnienie – Animacja 2d. Gdy deadline się zbliża, ciśnienie wzrasta i firma zaczyna stanowić jeden superorganizm. Praca zainspirowana zjawiskiem emergencji.

EX-TENSION
autor: Joanna Skorupska (radicalzz.studio), Karol Kisiel, Marta Frączek, Bartosz Tytus Trojanowski

PRACA:
Kliknij i zobacz

instalacja, AI

 

Ideą wystawy jest pokazanie śladów, jakie odreagowanie stresu zostawia na przyborach do pisania, zanim długopis czy ołówek przestaną być przedmiotami codziennego użytku.

Pismo ręczne w dobie digitalizacji w coraz mniejszym stopniu jest czynnością towarzyszącą człowiekowi, także w sytuacjach stresowych, a przez to terapeutyczny aspekt „obrażeń” zadawanych przyborom do pisania zaczyna przybierać charakter historyczny, który warto udokumentować.

Dzisiejsze urządzenia do pisania (dotykowe ekrany, klawiatury) w dużo mniejszym stopniu pełnią funkcję indykatora stresu.

Wystawa jest interaktywna i składa się dwóch części. Widz może wejść głębiej w istotę „obrażeń” danego obiektu poprzez rozmowę z BOTem. W wyniku tej rozmowy, może obejrzeć film dedykowany jednej z czterech sytuacji odreagowania stresu.

ROZUM ZAGUBIONY


AUTOR:
Jakub Jasiukiewicz

PRACA:
Kliknij i zobacz

video, found footage

Rozum zagubiony to trzykanałowy cykl obrazów filmowych, łączący ze sobą materiały found footage i oryginalne zdjęcia.

Świat należy do Ciebie w tym przypadku wskazuje na coraz popularniejszą współcześnie postawę, godzącą ignorancję z butą, przekonanie o równorzędności wierzeń, opinii i faktów naukowych. Zdaniem rosnącej liczby osób, takie fakty-alternatywne jak teoria płaskiej czy wklęsłej Ziemi nie są tylko błądzeniem zagubionego rozumu czy nową mitologią, ale dyskutowalnymi teoriami, stawianymi na równi z wiedzą naukową będącą podstawą naszej cywilizacji.


PARA ART CONSULTING

MOTTO:
Your dream – My service

ARTYSTA:
Arek Pasożyt

działanie artystyczne

Para Art Consulting to działanie artystyczne skierowane do pracowniczek i pracowników firm znajdujących się w wieżowcu Warsaw Spire. Akcja opiera się na ofercie bezpłatnego użyczenia/wypożyczenia wszelkich umiejętności, które posiada twórca Arek Pasożyt/Parasite. Skorzystanie z umiejętności i osoby twórcy jest celowo związane z wyobraźnią osoby go angażującej, artysta ogranicza swoją wolę twórczą do wyartykułowanej woli użytkowniczki i użytkownika.

PRZESTRZEŃ NIEMOŻLIWA?


ARTYŚCI:
Łukasz Engel / Łukasz Kwietniewski

PRACA:
Kliknij i zobacz


animacja


Przestrzeń niemożliwa?
to próba zmierzenia się twórców, którzy na co dzień pracują jako architekci, z przestrzenią abstrakcyjną. To ucieczka z materialnego świata. To zaproszenie widza do podróży po przestrzeni z pozoru niefunkcjonalnej, która zadaje pytanie o całą naszą drogę i cel do którego dążymy.

LABORARE EST ORARE


ARTYŚCI:
Marek Dakowski

MEDIUM:
video, found footage

film 1: Zobacz

film 2: Zobacz

film 3: Zobacz