RADA PROGRAMOWA

Rada programowa galerii Art Walk wspomaga prowadzenie artystycznego dyskursu oraz wytyczanie głównych kierunków rozwoju wystawienniczego przestrzeni. Jej członkinie i członkowie, na co dzień pracujący w obszarach sztuki, kultury i mediów, ustalają roczne programy wystaw oraz kształtują współpracę z kuratorkami i kuratorami, artystkami i artystami, a także innymi instytucjami i organizacjami. Opiniują także zewnętrzne propozycje współpracy napływające do Fundacji Sztuka w Mieście, stanowiącej jednostkę koordynującą działalność Art Walk.

Pierwsza kadencja Rady objęła lata 2016-2018. Członkami Rady w pierwszej kadencji byli kuratorka Marta Czyż, Katarzyna Roj (galeria Dizajn – BWA Wrocław), Paweł Stremski (Targi Rzeczy Ładnych) oraz Paulina Wrocławska (Dwutygodnik.com).

W aktualnej, drugiej kadencji, w stały skład Rady Art Walk wchodzą Marta Czyż oraz Jakub Słomkowski (artysta malarz, performer, muzyk).
Obrady Rady wzbogacają zapraszani na nie eksperci różnych dziedzin związanych z prezentowanymi w galerii nurtami i zagadnieniami tematycznymi.

Członkowie drugiej kadencji (2019-2023):

marta2

Marta Czyż

historyczka sztuki, kuratorka. Od marca 2011 roku współtworzyła program galerii Kordegarda. Współpracowała z wieloma galeriami w Polsce i zagranicą.

Zrealizowała wystawy m.in. w BWA Zielona Góra, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Museum für Angewandte Kunst w Wiedniu a także projekty w przestrzeni publicznej (m.in. z Jadwigą Sawicką). Była też kuratorką sekcji młodych artystów III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku.

Wspólnie z Julią Wielgus wydała książki „D.O.M. Polski” (z galerią Raster i BWA Zielona Góra) oraz „W ramach wystawy – rozmowy z kuratorami”.

JSlomkowski

Jakub Słomkowski

Absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo. Jako młody absolwent został laureatem w konkursie „Samsung Art Master” 2009. Poza sztuką performance i malarstwem zajmuje się tworzeniem muzyki do spektakli Izy Szostak. Pomysłodawca i organizator działania „Kolacja na Hucie”, które odbywa się nieprzerwanie od 2007 roku.

Członek stowarzyszenia Nie z Tej Bajki, współzałożyciel grupy twórczej „Parque-no”, założyciel (wraz z Jakubem Dykiertem) zespołu „KUBATWICEIMPROVISE” oraz duetu performatywnego (z Loikiem Bertrandem) „Loikuba”.

Z galerią Art Walk współpracował wcześniej jako laureat konkursu „Art Walk Open Call 2017”, tworząc autorską wystawę „Świat należy do Ciebie” (grudzień 2017-luty 2018).

KURATORKA

Karolina-04 2023

dr Karolina Wlazło-Malinowska

Kuratorka, pracowniczka kultury pracująca na styku sztuki, nauki i technologii; z dużym doświadczeniem w koordynacji wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Posiada doktorak w dziedzinie projektowania krajobrazu, z interdyscyplinarnymi badaniami nad wpływem oświetlenia zewnętrznego na wizerunek miasta w nocy. W swojej praktyce kuratorskiej poszukuje dróg ku nowym, mniej oczywistym perspektywom postrzegania rzeczywistości, które mogą wzbogacić ludzkie doświadczenie i współistnienie z innymi bytami.

Z fundacją Sztuka w Mieście współpracuje od 2014 roku, opiekując się galerią Art Walk pod względem kuratorskim i koordynacyjnym od początku jej istnienia.