RADA PROGRAMOWA

Rada programowa Art Walk wspomaga tworzenie artystycznego dyskursu i głównych kierunków rozwoju wystawienniczego przestrzeni.
Jej członkowie, na co dzień pracujący w obrębie sztuki, kultury oraz mediów z nimi związanych, nadzorują formułowanie rocznego programu oraz kształtowanie współpracy z kuratorami, artystami i instytucjami zewnętrznymi. Opiniują także zewnętrzne propozycje współpracy, napływające do fundacji Sztuka w Mieście koordynującej działalność przestrzeni Art Walk.

 

Pierwsza kadencja Rady objęła lata 2016-2018. Członkami Rady w pierwszej kadencji byli kuratorka Marta Czyż, Katarzyna Roj (galeria Dizajn – BWA Wrocław), Paweł Stremski (Targi Rzeczy Ładnych) oraz Paulina Wrocławska (Dwutygodnik.com).

 

W aktualnej, drugiej kadencji, w stały skład Rady Art Walk wchodzą Marta Czyż oraz Jakub Słomkowski (artysta malarz, performer, muzyk).
Obrady Rady wzbogacają zapraszani na nie eksperci różnych dziedzin związanych z prezentowanymi w galerii nurtami i zagadnieniami tematycznymi.

Członkowie drugiej kadencji (2019-2020):

marta2

Marta Czyż

historyk sztuki, kuratorka. Od marca 2011 roku współtworzyła program galerii Kordegarda. Współpracowała z wieloma galeriami w Polsce i zagranicą.

 

Zrealizowała wystawy m.in. w BWA Zielona Góra, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Museum für Angewandte Kunst w Wiedniu a także projekty w przestrzeni publicznej (m.in. z Jadwigą Sawicką). Była też kuratorką sekcji młodych artystów III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku.

 

Wspólnie z Julią Wielgus wydała książki „D.O.M. Polski” (z galerią Raster i BWA Zielona Góra) oraz „W ramach wystawy – rozmowy z kuratorami”.

JSlomkowski

Jakub Słomkowski

Absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku malarstwo. Jako młody absolwent został laureatem w konkursie „Samsung Art Master” 2009. Poza sztuką performance i malarstwem zajmuje się tworzeniem muzyki do spektakli Izy Szostak. Pomysłodawca i organizator działania „Kolacja na Hucie”, które odbywa się nieprzerwanie od 2007 roku.

 

Członek stowarzyszenia Nie z Tej Bajki, współzałożyciel grupy twórczej „Parque-no”, założyciel (wraz z Jakubem Dykiertem) zespołu „KUBATWICEIMPROVISE” oraz duetu performatywnego (z Loikiem Bertrandem) „Loikuba”.

 

Z galerią Art Walk współpracował wcześniej jako laureat konkursu „Art Walk Open Call 2017”, tworząc autorską wystawę „Świat należy do Ciebie” (grudzień 2017-luty 2018).