RADA ART WALK

Rada programowa Art Walk wspomaga tworzenie artystycznego dyskursu i głównych kierunków rozwoju wystawienniczego przestrzeni. Jej członkowie, na co dzień pracujący w obrębie sztuki, kultury oraz mediów z nimi związanych, nadzorują formułowanie rocznego programu oraz kształtowanie współpracy z kuratorami, artystami i instytucjami zewnętrznymi. Opiniują także zewnętrzne propozycje współpracy, napływające do fundacji Sztuka w Mieście koordynującej działalność przestrzeni Art Walk.

http://stuarturbandesign.com/contact-us/ Marta Czyż

historyk sztuki, kuratorka. Od marca 2011 roku współtworzyła program galerii Kordegarda. Współpracowała z wieloma galeriami w Polsce i zagranicą.

 

Zrealizowała wystawy m.in. w BWA Zielona Góra, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Museum für Angewandte Kunst w Wiedniu a także projekty w przestrzeni publicznej (m.in. z Jadwigą Sawicką). Była też kuratorką sekcji młodych artystów III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej Konteksty w Sokołowsku.

 

Wspólnie z Julią Wielgus wydała książki „D.O.M. Polski” (z galerią Raster i BWA Zielona Góra) oraz „W ramach wystawy – rozmowy z kuratorami”.

Buy Tadalafil Tastylia Oral Strips Usa Katarzyna Roj

Absolwentka Filozofii i Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka nowego programu wystawienniczego galerii Dizajn – BWA Wrocław, kuratorka i redaktorka.

 

Od 2009 roku realizuje tamże serię wydarzeń pod nazwą „Teraz dizajn!”, przybliżającą interdyscyplinarne zagadnienia związane z dyscypliną projektowania.

 

Debiutowała projektem Goodbye Design! na który składały się: wystawa cieni słynnych produktów (realizacja: Lo-ladesigns) oraz cykl spotkań poświęconych wyczerpaniu tradycyjnych modeli w teorii dizajnu.

 

Kuratorka wystaw monograficznych projektantów graficznych, m.in: Fontarte (Magdalena i Artur Frankowscy), Hakobo (Jakub Stępień), Łukasza Palucha. Opiekunka niezależnych, oddolnych ruchów aktywistycznych, współredaktorka, wraz z Marianem Misiakiem i Michałem Grzegorzkiem publikacji Typoaktywizm – przewodnik. Redaktorka albumu Hakobo Graphic World, autorka licznych tekstów poświęconych współczesnej kulturze materialnej. Kuratorka sceny artystycznej MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

Wraz z Joanną Synowiec zrealizowała w 2014 roku projekt artystyczno-badawczy Tajsa w BWA w Tarnowie, wysoko oceniany w ogólnopolskich rankingach branżowych. Jego kontynuacją jest publikacja pod tym samym tytułem. Obecnie, wraz z Joanną Synowiec, pracuje nad projektem artystyczno – badawczym, zatytułowanym roboczo „Neonamdyzm, czyli projektowanie dla świata realnych potrzeb”. Interesuje ją uczta jako formuła wydarzenia artystycznego.

pawel_stremski

Paweł Stremski

Fan mediów, sztuki współczesnej
i architektury. Dyrektor i redaktor naczelny portalu Gazeta.pl.

 

Współtwórca Targów Rzeczy Ładnych – największych i najbardziej prestiżowych targów designu w Polsce.

 

Założyciel i autor wpływowego bloga o sztuce współczesnej – art.blox.pl. Członek jury konkursu architektonicznego „Bryła Roku”.

Paulina Wrocławska

Szefowa i redaktorka działu sztuki wizualne w magazynie dwutygodnik.com, wydawanym przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

 

Dziennikarka specjalizująca się w sztuce współczesnej i architekturze. Absolwentka Historii Sztuki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Wcześniej związana z warszawska galerią Raster i Instytutem Teatralnym jako producentka i koordynatorka wystaw i festiwali. Mieszka w Warszawie.