Człowiek Znaczący

Maciej Januszewski

ASP


Absolwent i obecnie doktorant na ASP w Warszawie, Wydział Grafiki.
Artysta, malarz, czasem grafik, trochę projektant również fotograf, człowiek.

Ukończył Warszawskie ASP z wyróżnieniem za trzy częściowy projekt malarski, graficzny i projektowy. Projekt prezentowano na wystawie “Coming Out Najlepsze Dyplomy Warszawskiej ASP”.

Brał udział w wystawach indywidualnych w Monachium i Warszawie oraz grupowych w Hilden, Benediktbeuern, Pradze Czeskiej, Lubljanie, Paryżu, Warszawie, Katowicach, Zakopanem, Szczecinie, Lublinie i Krakowie. Brał udział w warsztatach rysunkowych i malarskich. Wierny uczestnik i współorganizator Eksperymentalnego Laboratorium Naukowo Badawczego.

Publikował swoje prace w gazetach: Die Presse, Suddeutche Zeitung, Warsawholic, Kontakt, Vice I-d magazine. Projektował własne autorskie książki oraz wydawnictwa ASP (katalogi wystaw; Coming Out, Grafika Gra Sztuki oraz Kissprint). W 2011 roku prowadził studencką galerię Turbo Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa wyższego.

Tytuł pracy: Człowiek Znaczący

Z rysunku wyłania się znak, znak wychodzi w przestrzeń. Staje się bryłą. Bryła zaczyna znaczyć przestrzeń. W przestrzeni żyje człowiek, a na nim znak.