SKY IS THE LIMIT

Wykwitex

Sky is the limit


Przestrzeń wirtualna to nieistniejące w sensie fizycznym otoczenie, składające się z plików, stron internetowych i aplikacji tworzących funkcjonalną całość. Ma charakter użytkowy, ale jest też w pewnym sensie tworem abstrakcyjnym, który można w dowolny sposób kreować i przetwarzać, dlatego Zarząd firmy Wykwitex postanowił właśnie w tym miejscu wybudować swój pierwszy wieżowiec Wykwitex Tower, który stanie się nie tylko główna siedzibą naszej firmy, ale również Twoim miejscem na ziemi!

 

Projekt Sky Is the Limit stawia pytanie o możliwość rezygnacji z przestrzeni fizycznej na rzecz przestrzeni wirtualnej i jest próbą fantazjowania o własnym miejscu. Przeniesienie działalności gospodarczej czy nawet instytucji kultury i ich zasobów w przestrzeń wirtualną może przynieść wiele pozytywnych zmian: m.in. obniżone koszty eksploatacji budynków oraz możliwe jest poszerzenie grona odbiorców.

 

Działalność naszej firmy i prezentowana oferta mają na celu wytworzenie nowego modelu biznesowego, który kapitalizuje potrzebę człowieka do posiadania własnej przestrzeni. Przedstawiamy ofertę dla osób prywatnych, firm, instytucji, start-upów, inwestorów.

 

 

Artyści: Wykwitex to grupa artystyczna z Wrocławia, która w swojej praktyce wykorzystuje język wizualny i kulturę pracy zaczerpniętą ze świata biznesu. Ich działalność ma na celu wytworzenie pola współpracy pomiędzy tymi sprzecznymi z pozoru światami. Takie zderzenie sprzyja innowacjom oraz skutkuje długoterminowym wzrostem wartości. Wystawa powstała dzięki wsparciu mecenasa galerii Art Walk, firmy Ghelamco Poland.

 

Produkcja:  Członkowie Zarządu Firmy Wykwitex: Karolina Balcer, Janusz Czyżewicz, Jagoda Dobecka, Miłosz Flis, Martyna Muth, Iwona Ogrodzka, Anita Welter

 

Projekt plastyczny wystawy i opracowanie graficzne: Wykwitex

 

Koordynatorka: Karolina Wlazło-Malinowska

 

Organizator: Fundacja Sztuka w Mieście, Ghelamco Poland

 

19.05. – 31.08.2018

 

Reportaż video z wystawy